Etykiety do oznaczania próbek w laboratorium analitycznym

Nasze etykiety spełniają założenia normy RoHS 2, co oznacza, że są zgodne z dyrektywą Parlamentu Europejskiego ograniczającą stosowanie niektórych substancji niebezpiecznych w pracy ze sprzętem elektrycznym oraz elektronicznym.

Dla laboratoriów analitycznych oferujemy zasadniczo trzy rodzaje produktów:

  • etykiety czyste przeznaczone do samodzielnego zadruku,
  • etykiety z nadrukowanym kodem kreskowym do oznaczania próbek,
  • karty skierowań na badania, wykorzystywane w niektórych placówkach służby zdrowia.

Etykiety czyste

Popularne wśród klientów są etykiety samoprzylepne na rolkach do samodzielnego zadruku. Mamy w ofercie zarówno białe (te są najczęściej wykorzystywane), jak i kolorowe, którymi laboratoria oznaczają badania do pilnego wykonania (cito). Dysponujemy także dużym wyborem kalk termotransferowych pasujących do drukarek użytkowanych przez laboratoria analityczne.

Etykiety z nadrukowanym kodem kreskowym

Służą do znakowania materiału do analizy pobranego od pacjentów lub przez nich dostarczonego. Nasze etykiety przeznaczone do pracy z próbkami laboratoryjnymi wykonane są z bezdrzewnego papieru półpołysk oraz niebywale trwałego kleju akrylowego charakteryzującego się doskonałą przyczepnością do różnego rodzaju podłoży. Klej ten zgodnie z europejskimi przepisami (1935/2004/WE) jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Nadruk w przypadku tego rodzaju etykiet odbywa się przy użyciu doskonale dopasowanej kalki termotransferowej woskowo-żywicznej. Zapewnia ona trwałość i czytelność kodu. Jest także odporna na ścieranie, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku próbek, które są poddawane długotrwałej obróbce, a ich czas przechowywania jest wydłużony.

Produkowane przez Libeli etykiety laboratoryjne mają zakres wytrzymałości temperaturowej od -30 do +80 stopni Celsjusza.

Jeśli zaś chodzi o wymiary, to dysponujemy wymiarami standardowymi, do których należą: 30×12, 32×20, 40×14, 40×20, 76×98 oraz 76×104 mm. Posiadamy rozbudowany park maszynowy, który pozwala nam na wyprodukowanie etykiet w innych rozmiarach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb laboratorium.

Produkowane przez nas etykiety konfekcjonujemy w postaci rolek, składanek oraz arkuszy. Metodę konfekcji każdorazowo dopasowujemy do trybu pracy klienta. Wykonujemy komplety etykiet składające się z 2, 3, 4, 5, 6, 8 oraz 10 kodów.

Na życzenie laboratorium monitorujemy bieżącą numerację kodów, tak aby zachować jej ciągłość oraz by każdy numer był unikalny zarówno w pojedynczym laboratorium, jak i w sieci laboratoriów rozsianych po całym kraju.

Karty skierowań na badania

To produkt, który w znaczący sposób podnosi automatyzację wprowadzania do wykorzystywanego systemu komputerowego danych na temat badań zleconych konkretnemu pacjentowi. Karty służą do zaznaczania rodzajów badań, na jakie pacjent został skierowany.

Etykiety medyczne Gliwice Libeli.
Etykiety laboratoryjne (Gliwice)
Etykiety laboratoryjne Gliwice Libeli
Etykiety do laboratorium (Gliwice)