Etykiety logistyczne i zabezpieczające

Nowoczesne etykiety logistyczne, najprościej rzecz ujmując, służą do oznakowania i identyfikacji towarów oraz monitoringu ich bieżącego przepływu na poszczególnych etapach logistyki i transportu. Umieszczone na towarach informacje, takie jak dane producenta, unikalny kod kreskowy, parametry produktu czy ilość w opakowaniu zbiorczym, stanowią nieocenioną pomoc na każdym etapie łańcucha logistycznego – począwszy od wyjścia towarów z fabryki, poprzez ich składowanie i magazynowanie, a skończywszy na śledzeniu wysyłki do klientów.

Towar opatrzony etykietą tego typu jest łatwy w identyfikacji, niezależnie od tego, gdzie się w danym momencie znajduje (w magazynie, w transporcie czy u odbiorcy docelowego).

Etykiety wykorzystywane w logistyce są najczęściej wykonywane z papieru, a także różnego typu folii jedno- lub kilkuwarstwowej.

Przykładem etykiety wykonanej z kilku warstw jest etykieta typu sandwich, która pozwala na odklejanie jej poszczególnych elementów na kolejnych etapach dostarczania przesyłki. Ważne jest, aby znakowanie wykorzystywane w transporcie było wytrzymałe i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednie etykiety w połączeniu z silnymi klejami, które każdorazowo dopasowujemy do indywidualnego zapotrzebowania klienta, tworzą zgrany duet,  sprawdzający się idealnie niezależnie od sytuacji.

Etykiety stosowane w logistyce to nie tylko opis towaru, ale również możliwość zabezpieczenia przesyłek przed niepowołanym ich otwarciem.

Jednym z ciekawych zastosowań etykiet zabezpieczających stosowanych w logistyce jest wielokrotne zabezpieczanie teczek z dokumentacją pokładową w lotniczym transporcie pasażerskim. W tym celu korzysta się najczęściej z etykiet typu VOID czysto usuwalnych, aby zabezpieczyć dokumenty, ale jednocześnie ich trwale nie uszkodzić. Ten typ etykiety jest możliwy do całkowitego usunięcia, jednakże każda próba manipulacji przy zabezpieczeniu jest widoczna, więc łatwa do wykrycia.

Libeli dostarcza klientom zarówno etykiety czyste, jak i zadrukowane. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dobierając odpowiedni materiał, klej i metodę zadruku. Wszystko po to, aby etykieta spełniała swoje konkretne zadanie w możliwie najlepszy sposób.

Każdego dnia produkowanych jest wiele towarów, które później trafiają do magazynów, a z nich do zainteresowanych klientów. Rolą oferowanych przez nas etykiet logistycznych jest to, aby na drodze pokonywanej przez towary wszystko przebiegało sprawnie, niezależnie od tego, co się w jej trakcie wydarzy. Dokładamy wszelkich starań, by dzięki naszym produktom tak właśnie było.

Etykiety transportowe Gliwice Libeli
Etykiety zabezpieczające (Gliwice)
Etykiety zabezpieczające Gliwice Libeli
Etykiety logistyczne (Gliwice)