Etykiety z numerem seryjnym produktu

Etykiety zawierające numer seryjny produktu są masowo wykorzystywane w branży motoryzacyjnej, gdzie każdy pojedynczy podzespół ma swój unikalny numer i kod. Bez tego rozwiązania dokładna identyfikacja poszczególnych elementów składających się na samochód byłaby praktycznie niemożliwa.

O materiale, z jakiego zostanie wykonana etykieta z numerem seryjnym, decyduje to, gdzie będzie umieszczona i na jakie niebezpieczeństwa będzie tym samym narażona. Najczęściej wykonujemy etykiety z numerem seryjnym z poniżej wymienionych rodzajów materiałów.

Etykiety papierowe termiczne:

 • Jest to najtańsze rozwiązanie, ale jednocześnie najmniej trwałe.

Etykiety foliowe z polipropylenu (PP):

 • Trwalsze niż etykiety papierowe, jednak nadal nie są to etykiety długowieczne.
 • Stabilne wymiarowo – zwiększa to ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.
 • Charakteryzują się dużą przyczepnością, co pozwala przyklejać je także do powierzchni, które nie są idealnie gładkie.
 • Zachowują swoje właściwości w zakresie temperatur od 0 do +100 stopni Celsjusza.

Etykiety poliestrowe (PET):

 • Rozwiązanie zdecydowanie najtrwalsze z prezentowanych tutaj.
 • Tego rodzaju etykiety mają dużą odporność zarówno na zmienne warunki atmosferyczne, jak i na różnorodne środki chemiczne.
 • Wykazują się dużą wytrzymałością, jeśli chodzi o uszkodzenia i urazy mechaniczne, jakie mogą wystąpić zarówno podczas transportu, jak i późniejszej eksploatacji oznaczonego nimi podzespołu.
 • Poliester klasyczny zachowuje swoje właściwości w zakresie temperatur od -40 do +150 stopni Celsjusza, a poliester dodatkowo stabilizowany wytrzymuje aż do +220 stopni Celsjusza.
 • Dodatkowa warstwa laminatu zabezpiecza etykietę przed działaniem promieniowania UV, co nabiera szczególnego znaczenia w sytuacjach, gdy znakowany element samochodu znajduje się na zewnątrz i jest bezpośrednio narażony na światło słoneczne, które mogłoby trwale uszkodzić etykietę i sprawić, że stałaby się ona nieczytelna.
 • W branży motoryzacyjnej etykiety z numerem seryjnym produktu wykonane z poliestru (PET) stosuje się na trudnej powierzchni podzespołu i wszędzie tam, gdzie występują bardzo wysokie temperatury – pomimo tych niesprzyjających warunków etykieta pozostaje doskonale czytelna nawet po wielu latach użytkowania.

Libeli oferuje zarówno etykiety czyste przeznaczone do samodzielnego zadruku wraz z niezbędnymi kalkami, jak i etykiety zadrukowane. Każdorazowo dobieramy rodzaj materiału i klej do indywidualnych potrzeb klienta. Ponadto wyposażamy linie produkcyjne w gotowe zabudowy składające się z drukarki, nawijarki i skanera.

Etykiety z numerem seryjnym Gliwice
Etykiety (Gliwice)
Etykiety Gliwice Libeli
Etykiety z numerem seryjnym produktu (Gliwice)