Przywieszki i etykiety na drewno

Wiele lat praktyki w branży pozwala nam dobrać odpowiedni materiał, klej, jak również sposób zadruku do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów z szeroko pojętych branż drzewnej i meblowej. Oferujemy także czyste etykiety i przywieszki do zadruku we własnym zakresie oraz sprzęt, który to umożliwia.

Klienci cenią sobie naszą pomoc, ponieważ dzięki niej oszczędzają czas i środki, jakie musieliby poświęcić na samodzielne poszukiwanie odpowiednich rozwiązań. Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym, który pozwala na realizację każdego zlecenia w rozsądnym terminie.

Etykiety dla branży drzewnej możemy zasadniczo podzielić na dwa rodzaje:

  • Pierwszy dotyczy drzewnych prefabrykatów i jest stosowany np. w tartakach.
  • Drugi zaś związany jest ze znakowaniem wykończonego materiału drzewnego, jak również finalnych produktów w postaci mebli. Zależnie od przeznaczenia etykiety różnią się nie tylko surowcem, z jakiego są wykonane, ale także rodzajem kleju.

Surowe drewno w tartakach

Kiedy mamy do czynienia z prefabrykatami drzewnymi, stosowane są etykiety wykonane z papieru i folii. Ze względu na wysokie zapylenie powierzchni oraz jej nierówność i porowatość wykorzystujemy w tym przypadku doskonałej jakości kleje kauczukowe o wysokiej gramaturze. Dzięki temu etykiety przylegają do powierzchni i spełniają swoje zadanie. W przypadku gdy nie ma możliwości użycia etykiet z klejem, stosuje się wytrzymałe przywieszki bezklejowe.

Drewno całkowicie obrobione oraz gotowe meble

Etykiety na materiały wykończeniowe oraz meble przeznaczone do sprzedaży muszą spełniać zupełnie inne wymagania niż te opisane powyżej. Tutaj najważniejsze jest takie dopasowanie kleju, aby nie pozostawiał zabrudzeń ani śladów na powierzchni po odklejeniu etykiety. Meble są najczęściej znakowane w widocznych miejscach, więc dla klienta końcowego jest niezwykle istotne, aby znakowanie nie pozostawiało absolutnie żadnych śladów, które mogłyby zepsuć estetykę zakupionego wyposażenia. Jednocześnie etykieta musi być na tyle wytrzymała, aby się nie zniszczyła ani nie odkleiła na etapach produkcji, pakowania czy transportu.

Przywieszki na drewno Gliwice Libeli
Etykiety na drewno dostępne w Gliwicach w Libeli
Etykiety na drewno Gliwice Libeli
Przywieszki na drewno (Gliwice)