Opaski szpitalne dla pacjentów

Identyfikacja pacjentów na oddziałach szpitalnych należy do podstawowych elementów pozwalających zachować właściwy poziom bezpieczeństwa chorych. Od stycznia 2013 roku obowiązek zaopatrzenia każdego pacjenta w element identyfikacyjny nałożyło na szpitale Ministerstwo Zdrowia. Opaski z unikalnym kodem kreskowym przypisanym do pacjenta chronią przed pomyłkami. Mogą w jednej chwili dostarczyć lekarzowi obecnemu na dyżurze komplet informacji na temat prowadzonego leczenia, przebytych zabiegów operacyjnych oraz zażywanych leków.

W polskich szpitalach najczęściej stosowane są różnych rozmiarów opaski termiczne z zapięciem samoprzylepnym, oferowane przez firmę Zebra. Jest to rozwiązanie z jednej strony niezwykle ekonomiczne, z drugiej zaś spełniające wszelkie normy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Opaski są wykonane z polipropylenu dopuszczonego do zastosowania w placówkach służby zdrowia. Neutralny materiał nie powoduje uczuleń. Jest wodoodporny i wygodny dla pacjentów, co przecież nie jest bez znaczenia, gdyż opaskę często nosi się przez wiele dni. Tego rodzaju rozwiązania są także stosowane w przypadku imprez masowych i turystycznych lub jako bilety wstępu do parków rozrywki czy aquaparków.

Zadruk tego typu opasek odbywa się bezpośrednio na ich powierzchni, co eliminuje konieczność osobnego drukowania odpowiednich etykiet. Opaski pasują do drukarki Zebra HC100, dzięki czemu podczas współpracy nie ma mowy o żadnych niedogodnościach. Wystarczy po prostu załadować wkład z opaskami i niemal natychmiast rozpocząć wysokiej jakości wydruk. Do wyboru mamy wiele stylów opasek, wśród których każda placówka znajdzie ten odpowiedni dla siebie; można także wybrać ich kolorystykę.

Informacje najczęściej drukowane na powierzchni opasek identyfikacyjnych dla pacjentów to:

  • imię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • oddział, na którym przebywa pacjent,
  • numer z ewidencji szpitalnej,
  • informacje ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjenta, takie jak grupa krwi, alergie, choroby bezpośrednio zagrażające życiu oraz powodujące konkretnego rodzaju ataki, np. epilepsja,
  • kod kreskowy lub QR, dzięki któremu można uzyskać szczegółowe informacje o procesie leczenia konkretnego chorego.
Opaski identyfikacyjne Gliwice
Opaski dla pacjentów (Gliwice)
Opaski identyfikacyjne Gliwice
Opaski identyfikacyjne dla pacjentów (Gliwice)