Przywieszki i etykiety na elementy betonowe

Znakowanie elementów wykonanych z betonu wymaga etykiet charakteryzujących się przede wszystkim doskonałą przyczepnością początkową, ponieważ powierzchnia, do której są klejone, jest bardzo nierówna i porowata, a często także zapylona. Drugą ważną cechą tego rodzaju etykiet jest ich odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie skrajnie zmiennych warunków atmosferycznych. Kręgi betonowe, krawężniki, kostka brukowa itp. są najczęściej składowane na zewnątrz, a to oznacza działanie słońca, deszczu i zmiennych temperatur w ciągu całego roku kalendarzowego.

Gdy wiemy, z jaką aplikacją mamy w danym przypadku do czynienia, możemy dobrać zarówno rodzaj materiału, z którego powinna być wykonana etykieta, jak i typ kleju oraz kalki do zadruku. Idealne połączenie tych trzech elementów jest kluczowe, aby etykiety spełniały swoje zadanie, doskonale trzymały się podłoża i były czytelne bez względu na warunki. Pełnią one bowiem przede wszystkim funkcję informacyjną.

Pomimo że każdy klient ma specyficzne potrzeby, można w tym miejscu wymienić kilka głównych rodzajów etykiet stosowanych w branży budowlanej, bezpośrednio związanych z produkcją elementów betonowych. Każdy z nich zaspokaja potrzeby pojawiające się na różnych etapach produkcji, transportu i składowania.

W przypadku tej branży wyróżniamy:

  • Etykiety papierowe lub z tworzyw specjalizowanych – najczęściej używane wraz z mocnym klejem na liniach produkcyjnych i na etapie pakowania.
  • Etykiety foliowe – stosowane do znakowania palet oraz pojedynczych produktów w składach budowlanych.
  • Przywieszki bezklejowe – najczęściej stosowane do oznaczania elementów betonowych w procesach logistycznych i magazynowych.
Etykiety na beton Gliwice
Etykiety na elementy betonowe (Gliwice)
Znakowanie betonu Gliwice
Znakowanie elementów betonowych (Gliwice)