Tabliczki znamionowe

Nie jest tajemnicą, że każde urządzenie elektroniczne musi posiadać tzw. tabliczkę znamionową zawierającą ważne informacje na temat konkretnego modelu sprzętu. Najczęściej są to: nazwa producenta, parametry zasilania danego urządzenia elektrycznego, numer seryjny, data produkcji oraz niezbędne oznaczenia, np. CE.

W zależności od typu sprzętu, kraju, do którego jest przeznaczony, oraz obowiązujących w nim wymogów prawnych informacje zawarte na tabliczce znamionowej mogą się różnić. Tego rodzaju oznaczenia znajdziemy na urządzeniach RTV, różnych gabarytów sprzęcie AGD, a także na urządzeniach komputerowych w szerokim rozumieniu.

Tabliczki znamionowe w postaci etykiet wykonuje się najczęściej z poliestru i winylu, ponieważ te materiały mają wyjątkowe właściwości, z których najważniejsza jest trwałość, wynikająca z wysokiej odporności na działanie czynników zewnętrznych, takich jak warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, różnorodne środki chemiczne, woda, a także urazy mechaniczne możliwe zarówno w czasie produkcji czy transportu, jak i codziennego użytkowania urządzenia.

Nie możemy zapominać także o etykietach ostrzegawczych, np. typu „wysokie napięcie”, które mają za zadanie informować użytkownika sprzętu o konieczności bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniem ze względu na jego zasilanie. W tym przypadku najczęściej mamy do czynienia z etykietami w kolorze żółtym, a także białym, na którym stosujemy spersonalizowany nadruk.

Zastosowanie odpowiednich materiałów bazowych oraz klejów sprawia, że tabliczki znamionowe i etykiety ostrzegawcze oferowane przez Libeli doskonale utrzymują się na obudowach wykonanych zarówno z tworzyw sztucznych, jak i metali (także tych, które poddano procesowi malowania lub olejowania). Wykazują dużą przyczepność do podłoża i trudno je usunąć. A oferowany zadruk w technologii termotransferowej sprawia, że poszczególne znaki są czytelne i trwałe przez cały okres użytkowania danego sprzętu.

Tabliczki znamionowe z poliestru (PET) oferowane przez naszą firmę posiadają rekomendacje UL i CSA, potwierdzające, że produkty te są dopuszczone do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady i są w pełni bezpieczne, a nadrukowane na nich oznaczenia będą całkowicie czytelne przez cały okres użytkowania urządzenia i nie będą stwarzały zagrożenia dla korzystających z niego ludzi.

Libeli oferuje także wysokiej jakości etykiety wykonane z winylu (PVC). Produkty opatrzone tego typu etykietami uważane są za urządzenia „z najwyższej półki”. Trwałość tabliczek znamionowych i ostrzegawczych wykonanych z winylu wynosi nawet 12 lat (w warunkach zewnętrznych), czyli są one w stanie wytrzymać znaczniej dłużej, niż opiewa jakakolwiek gwarancja producenta.

Niezależnie od wybranego materiału i kleju każdą etykietę wyprodukowaną przez Libeli można zadrukować zarówno we własnym zakresie, jak i w naszej firmie na podstawie przesłanej specyfikacji. Oferujemy także pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu drukującego etykiety, który również można u nas zakupić.

Tabliczki znamionowe Libeli
Tabliczki znamionowe Libeli (Gliwice)
Tabliczki CE Libeli
Tabliczki znamionowe CE (Gliwice)