Etykiety zabezpieczające

Etykiety zabezpieczające mają za zadanie ochronę produktów przed kradzieżą lub nieuprawnioną ingerencją z zewnątrz. Ulegają bowiem zniszczeniu w przypadku podjęcia takiej próby, dzięki czemu nie pozostanie ona niezauważona. Nienaruszona etykieta potwierdza autentyczność produktu i gwarantuje idealny stan znajdującego się w opakowaniu sprzętu, kosmetyku czy leku.

Ten rodzaj zabezpieczenia doskonale sprawdza się jako plomby gwarancyjne, szczególnie że istnieje możliwość nadrukowania na nich numeru seryjnego serwisowanego urządzenia.

Ochrona dotyczy również własności firmowej, takiej jak: laptopy, komputery, monitory czy drukarki. Oznakowanie sprzętów odpowiednimi etykietami, które podczas próby usunięcia pozostawiają widoczne ślady, sprawia, że nawet jeśli urządzenie zostanie skradzione lub przywłaszczone, to trudniej będzie je sprzedać. Taki sprzęt jest także znacznie łatwiej odnaleźć.

Jak pokazują powyższe przykłady, etykiety zabezpieczające niezależnie od typu skutecznie zapobiegają różnego rodzaju nadużyciom, manipulacjom oraz kradzieżom, ponieważ każda próba ich odklejenia jest natychmiast widoczna.

Tego typu etykiety znajdują zastosowanie w następujących branżach:

  • elektronicznej,
  • farmaceutycznej,
  • kosmetycznej,
  • kas fiskalnych.

Ponadto można nimi z powodzeniem opatrywać ważne dokumenty oraz plombować pomieszczenia, które mają pozostać zamknięte.

W ofercie mamy zarówno etykiety zabezpieczające typu VOID, jak i takie, które przy próbie manipulacji ulegają zniszczeniu przez rozwarstwienie lub kruszenie. Są one odporne na działanie wody, smarów oraz skrajnie niskich i wysokich temperatur, dzięki czemu spektrum ich zastosowań jest szerokie.

Rozwiązania z zakresu etykiet zabezpieczających dobieramy zawsze na podstawie indywidualnych potrzeb klienta. Zarówno materiał, z jakiego znakowanie ma być wykonane, jak i dokładny rodzaj etykiety zależą każdorazowo od tego, na jakiej powierzchni planowana jest aplikacja.

Nie bez znaczenia jest rodzaj produktu, ponieważ co innego sprawdzi się na opakowaniach kosmetyków, a co innego w przypadku zabezpieczenia urządzenia elektronicznego.