Etykiety poliamidowe (PI)

Oferowane przez Libeli profesjonalne etykiety oraz przywieszki bezklejowe wykonane z poliamidu to bez wątpienia produkty przeznaczone do zadań specjalnych. Są one niezwykle odporne na działanie wysokich temperatur. Etykiety poliamidowe tzw. kapton wytrzymują do +398 stopni Celsjusza, co sprawia, że idealnie nadają się do znakowania płytek PCB (płytek drukowanych) oraz innych podzespołów i komponentów, przy których obróbce występuje ekstremalne ciepło.

Etykietom z poliamidu niestraszne są lutowanie na fali, wysoka temperatura w piecu czy mycie agresywnymi środkami chemicznymi. Ponadto nie ścierają się, są odporne na działanie wody oraz promieniowanie UV. Wytrzymają niemal wszystko i nadal będą się prezentować tak samo jak zaraz po aplikacji.

Przywieszki bezklejowe z tego materiału mają odporność krótkotrwałą na poziomie +370, +600 lub +1000 stopni Celsjusza.

W ostatnich latach kontrola i śledzenie każdego etapu produkcji stały się standardem. Dlatego też zaczęto poszukiwać rozwiązań z zakresu znakowania, które sprawdziłyby się w różnorodnych warunkach występujących zarówno podczas produkcji, jak i późniejszej obróbki np. płytek drukowanych. Takie etykiety powinny zapewniać doskonałą czytelność druku niezależnie od tego, jakim czynnikom zewnętrznym zostaną poddane. Bardzo ważna jest także możliwość wykonania etykiet naprawdę niewielkich rozmiarów.

Wszystkie te warunki spełniają etykiety wykonane z poliamidu. Dzięki nim bieżąca kontrola każdej produkcji może przebiegać szybko, sprawnie i bez zakłóceń. A to w konsekwencji gwarantuje doskonałej jakości produkty oraz minimalizację kosztów związanych z występowaniem odpadów produkcyjnych. Nic więc dziwnego, że etykiety poliamidowe szturmem zdobyły rynek podzespołów elektronicznych oraz innych komponentów, detronizując tym samym inne stosowane wcześniej metody znakowania, które nie cechowały się tak dużą wytrzymałością.

Etykiety poliamidowe produkowane przez Libeli są dostępne w różnych rozmiarów rolkach, które pasują do wszystkich modeli drukarek dostępnych na rynku. Dysponujemy zarówno odpowiednim zapleczem materiałowym, jak i rozbudowanym parkiem maszynowym, co sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać i typowym, i nietypowym zamówieniom napływającym do naszej firmy.

Klienci mogą więc wybrać opcję samodzielnego wydruku lub skorzystać w tym zakresie z naszych usług – wystarczy przesłać wymagania co do etykiety. W przypadku drukowania samodzielnego należy jednak pamiętać o tym, by dobrać odpowiednią kalkę termotransferową, ponieważ gwarantuje ona odpowiednią jakość wydruku na etykietach z poliamidu. Te produkty także można nabyć w naszej firmie. Oczywiście służymy swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie składania zamówienia zarówno na etykiety, jak i odpowiednie kalki.

Etykiety poliamidowe Gliwice
Etykiety poliamidowe
Etykiety poliamid Gliwice Libeli
Etykiety poliamidowe (Gliwice)