Etykiety poliestrowe (PET)

Etykiety poliestrowe to niezwykle trwałe rozwiązanie sprawdzające się w sytuacji, kiedy znakowanie musi być odporne zarówno na zmienne warunki atmosferyczne, jak i na różnego rodzaju środki chemiczne. Etykiety PET doskonale znoszą także urazy mechaniczne, jakie mogą wystąpić podczas transportu czy też codziennego użytkowania wyposażonych w nie produktów. Przy tym zawsze prezentują się nienagannie.

Oferowane przez Libeli produkty posiadają rekomendacje UL i CSA, które potwierdzają, że zostały dopuszczone do sprzedaży na terenie USA i Kanady, są bezpieczne, a ich oznakowanie pozostanie czytelne przez cały planowany okres życia urządzenia i nie będzie w tym czasie stwarzać żadnego zagrożenia. Dla branży elektronicznej dodatkowym wymogiem może być brak przenoszenia ładunków elektrostatycznych, potrzebne więc będą etykiety PET z powłoką ESD.

Zakres temperaturowy, jaki bez problemu wytrzymują etykiety z poliestru, zamyka się w przedziale od -40 do +150 stopni Celsjusza. A jeśli wykorzystujemy poliester stabilizowany termicznie, to wytrzymałość zbliża się do +220 stopni Celsjusza.

Etykiety ze stabilizowanego poliestru są potrzebne, gdy aplikacja ma miejsce przed procesem nagrzewania w piecu produktów malowanych proszkowo. Stosowane są razem z transparentną folią zabezpieczającą. Po zakończonym procesie usuwamy zabezpieczenie, uzyskując finalne oznaczenie produktu.

W naszej ofercie można znaleźć etykiety PET:

  • białe,
  • czarne,
  • srebrne,
  • transparentne.

Opcją dodatkową jest wykorzystanie samoprzylepnego laminatu, który blokuje szkodliwe promieniowanie UV w okresie aż do 5 lat.

Zależnie od przeznaczenia stosujemy różne rodzaje klejów, np. kauczukowy, akrylowy czy hybrydowy.

Etykiety wykonane z poliestru wykorzystuje się najczęściej jako tabliczki znamionowe zawierające dane techniczne urządzenia, na którym się znajdują. Mogą to być numery seryjne, informacje ostrzegawcze lub kody kreskowe.

Zastosowania etykiet poliestrowych PET:

  • Branże RTV oraz AGD – znakuje się nimi np. lodówki, pralki czy zmywarki, świetnie się sprawdzają jako tabliczki znamionowe lub etykiety informacyjne.
  • Branża motoryzacyjna – stosuje się je do znakowania poszczególnych podzespołów w samochodzie, pełnią wtedy funkcję informacyjną lub ostrzegawczą.
  • Branże elektryczna i elektroniczna – wykorzystuje się etykiety PET do znakowania podzespołów w urządzeniach elektronicznych, takich jak komputery czy telefony komórkowe, a także przy etykietowaniu szaf rozdzielczych i sterowniczych.
  • Przemysł – etykiety poliestrowe stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest odporność na oleje, smary, a nawet rozpuszczalniki, np. w przemyśle chemicznym.

Warto także pamiętać, że etykiety poliestrowe doskonale sprawdzą się m.in. przy oznaczaniu mienia firmowego podczas przeprowadzania inwentaryzacji.

Etykiety poliester PET białe Gliwice Libeli
Etykiety poliestrowe (PET) w kolorze białym błyszczące
Etykiety poliester PET Gliwice
Etykiety poliestrowe (PET) w kolorze srebrnym matowe