Kalki czarne

Kalki zapewniające wyraźny wydruk w kolorze czarnym są używane w wielu branżach, w których nie ma konieczności zadruku kolorowego. Z powodzeniem stosuje się je m.in. w przemyśle ciężkim, logistyce, transporcie, branżach elektronicznej i motoryzacyjnej. A to tylko nieliczne z gałęzi gospodarki, w których wykorzystywane są etykiety zadrukowane w kolorze czarnym.

Ten rodzaj zadruku stosowany jest najczęściej na etykietach papierowych i foliowych, np. z polipropylenu (PP) czy polietylenu (PE). Oferowane przez Libeli kalki mają właściwości antystatyczne, co przekłada się na ochronę głowicy drukującej.

W Libeli oferujemy taśmy termotransferowe pracujące z wszystkimi dostępnymi na rynku modelami drukarek etykiet. Dzięki temu każdy klient zamawiający u nas czyste etykiety papierowe lub foliowe może od razu zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną kalkę do ich zadruku.

Wyróżniamy trzy rodzaje kalk w kolorze czarnym:

  • Kalki woskowe – najczęściej stosuje się je w zadrukach, które nie muszą być bardzo trwałe, np. na etykietach papierowych używanych w logistyce. Zadruk za pomocą kalk woskowych charakteryzuje się bowiem ograniczoną odpornością na rozmazywanie i ścieranie. Jednocześnie jest to rozwiązanie ekonomiczne, które sprawdza się wszędzie, gdzie cykl życia etykiety nie jest długi.
  • Kalki woskowo-żywiczne – wykorzystywane są w przypadku zadruków na etykietach, które nie mają bezpośredniego kontaktu ze środkami chemicznymi czy różnego rodzaju smarami ani nie są narażone na działanie skrajnie zmiennych warunków atmosferycznych.
  • Kalki żywiczne – ten typ taśmy termotransferowej stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest nie tylko wysoka jakość zadruku, ale także jego trwałość. Informacje wydrukowane na etykietach za pomocą doskonałej jakości kalk żywicznych są odporne na ścieranie, skrajne temperatury oraz zmienne warunki zewnętrzne, z  atmosferycznymi włącznie. Dzięki temu można z powodzeniem z nich korzystać w przypadku etykiet i przywieszek bezklejowych wykonanych z tworzyw sztucznych.

Kupując taśmy termotransferowe w Libeli, klienci mogą liczyć na ich idealne dobranie do konkretnych projektów. Nasi specjaliści są w stanie pomóc także w optymalizacji kosztów wydruku poprzez wybór kalk pasujących do różnych powierzchni etykiet stosowanych w firmie. Rozwiązanie to pozwala na znaczące oszczędności.

Taśmy termotransferowe Gliwice
Taśmy termotransferowe czarne
Kalki czarne Gliwice Libeli
Kalki czarne dostępne w Gliwicach