Etykiety do sterylizacji
Wykorzystywany przez nas klej charakteryzuje się znakomitą odpornością na parę, wilgoć, wysoką temperaturę oraz ciśnienie. Ponadto jest odporny na większość metod sterylizacji stosowanych w służbie zdrowia. Nie ma potrzeby zabezpieczania etykiety w żaden dodatkowy sposób.
Sterylizowanie przyrządów chirurgicznych ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pacjentów. Muszą one każdorazowo przejść ustaloną procedurę zintegrowaną z systemem komputerowym, aby znów trafić na salę operacyjną lub oddział szpitalny.
Przyjrzyjmy się tej drodze:
- Strefa brudna – to na tym etapie przyjmuje się używane wcześniej narzędzia do sterylizacji. Są one skanowane oraz wstępnie myte w myjni.
- Strefa czysta – po przeprowadzeniu mycia i rozładowaniu myjni narzędzia chirurgiczne są weryfikowane oraz pakowane w celu przeprowadzenia sterylizacji.
- Strefa sterylna – po wykonaniu sterylizacji zależnie od wytycznych szpitala przyrządy są odkładane do magazynu znajdującego się w sterylizatorni albo przekazywane od razu na oddziały szpitalne lub blok operacyjny. Wydawaniem sprzętu zarządza system komputerowy, który dzięki stosownym etykietom „wie”, jakie przyrządy zostały wydane i jaka ilość narzędzi znajduje się aktualnie zarówno w magazynie sterylizatorni, jak i poza nim. Znakowanie umożliwia także kontrolę nad terminem ważności wysterylizowanych pakietów. Dzięki temu odpowiednie narzędzia zawsze trafiają do właściwego odbiorcy. Informacje, jakie są umieszczane na etykietach narzędzi chirurgicznych przeznaczonych do sterylizacji, to: numer ładunku, identyfikator sterylizatora, data sterylizacji.
- Strefa poza sterylizatornią – przed użyciem narzędzi do zabiegu chirurgicznego ich pakiety są skanowane. W ten sposób konkretny sprzęt zostaje powiązany z pacjentem, co pozwala m.in. na rozliczenie kosztów sterylizacji przyrządów wykorzystanych do operacji.
Przed właściwym procesem sterylizacji parą w autoklawie narzędzia pakuje się zależnie od rodzaju, miejsca przeznaczenia i potrzeb albo do metalowych pojemników, albo do torebek wykonanych z materiału Tyvek.
Etykietowanie tego typu opakowań wymaga zastosowania odpowiedniego kleju, odpornego na długotrwałą ekspozycję na parę, którą sterylizowane są przyrządy w autoklawie.
Oferowane przez nas etykiety z całą pewnością pozostaną na swoim miejscu i będą w pełni czytelne aż do czasu ponownego użycia sterylizowanych zestawów narzędzi przeznaczonych do zabiegów operacyjnych. Zdajemy sobie sprawę, że w tej branży pełna identyfikacja to absolutna podstawa funkcjonowania. Nasze etykiety ją umożliwiają.